آخرین مطالب

نماینده مردم در مجلس: پروژه انتقال آب خرامه دیگر تعطیل نخواهد شد/ اگر بارندگی کافی نبود دهم آذرماه آب رهاسازی می شود/ 28 میلیارد تومان وام کم ب

نماینده مردم در مجلس: پروژه انتقال آب خرامه دیگر تعطیل نخواهد شد/ اگر بارندگی کافی نبود دهم آذرماه آب رهاسازی می شود/ 28 میلیارد تومان وام کم ب

عبدالعلی رحیمی نماینده مردم خرامه سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات آب شهرستان خرامه اظهار داشت: پروژه انتقال آب از سد درودزن به شهرستان خرامه جزء پروژه های محوری وزارت نیرو قرار گرفته و از سوی دفتر مقام معظم رهبری هزار میلیارد تومان بودجه تخصیص داده شده است.

وی افزود: علاوه بر این اعتبار 250 میلیارد تومان تعهد بانک پارسیان جهت تامین لوله و 100 میلیارد تومان از ماده 56 توسط بانک تجارت تامین خواهد شد و این نوید را به مردم خواهیم داد که این پروژه دیگر تعطیل نخواهد شد.

رحیمی به خط انتقال آب این پروژه از کورکی به سمت کربال نیز اشاره کرد و ادامه داد: در سفر کمیسیون انرژی و در سفر نایب رییس مجلس این خط پی گیری شده و امیدواریم با تزریق اعتبار به موقع این پروژه تا تیرماه 1403 به بهره برداری برسد.

این نماینده مجلس با اشاره به مسئله رهاسازی آب بیان داشت: با پی گیری های انجام شده قرار است در صورتیکه در هفته اول آذرماه شاهد بارندگی خوبی بودیم و کشاورزان این بارندگی را کافی دانستند، رهاسازی آب در زمانی دیگر انجام شود و اگر بارندگی کافی نبود، دهم آذرماه آب رها شود.

وی ادامه داد: قرار شده دبی آب دریافتی از ورودی شهرستان خرامه سنجیده شود نه از دریچه سد، اگر آب دریافتی از سهم شهرستان کمتر بود، به همان میزان می بایست از سهم بالادست کم شود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به وضعیت جاده های مواصلاتی اشاره کرد و گفت: روکش جاده خرامه سلطان شهر انجام شده و پی گیر ارتقاء این جاده از جاده اصلی درجه دو به جاده اصلی درجه یک هستیم، مسیر 45 کیلومتری خرامه به اسنجان از پروژه خاوران به سعادتشهر نیز از محل تهاتر نفتی به قرارگاه خاتم سپرده شده است، علی رغم وضعیت بد اقتصادی در حوزه راه موفق به جذب اعتبارات خوبی در حوزه روستایی، روکش جاده های اصلی و برج روشنایی شده ایم.

رحیمی در تشریح وضعیت صنعت شهرستان بیان داشت: کارخانه فولاد آمادگی اجرای پست 400 کیلوولت خرامه را در کنار مجموعه خود دارد، کارخانه تولید کاغذ از سنگ نیازمند سرمایه گذار است، کارخانه سیمان علی رغم انتشار چند نوبت در روزنامه همچنان خبری نیست و در سفر آتی وزیر کار مورد بررسی قرار خواهد گرفت، در حوزه صنایع خرد تسهیلات بسیار خوبی از بنیاد مستضعفان و کمیته امداد دریافت شده که 28 میلیارد تومان وام کم بهره فقط به کمیته امداد اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: در حوزه ورزش علاوه بر پی گیری پروژه های نیمه تمام، 4.5 میلیارد تومان جهت تکمیل استخر ورزشی تا پایان سال جذب شده، در حوزه مخابرات علاوه بر تقویت دکل ها، فیبر نوری مورد نیاز برخی روستاها تامین شده و در حوزه گاز نیز، گاز قره قیه به عنوان آخرین روستای بدون گاز شهرستان همزمان با دهه فجر در اختیار مردم این روستا قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش