آخرین مطالب

به مناسبت اولین روز حضور فرماندار خرامه؛ اولویت های مهم شهرستان چیست؟

به مناسبت اولین روز حضور فرماندار خرامه؛ اولویت های مهم شهرستان چیست؟

صبح امروز با حضور مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس از زحمات حامد رستمی تقدیر و کرم الله رنجبر که در سال های 90 تا 93 به عنوان بخشدار کربال در شهرستان خرامه حضور داشت به عنوان فرماندار جدید معرفی شد.

آنچه که می بایست فرماندار جدید در همین ابتدای حضور نسبت به آن واقف شود، اولویت های مهم شهرستان است؛ هرچند که برخی از این مسائل و مشکلات از ابتدای دهه 90 تاکنون حل نشده است.

ماجرای *رهاسازی آب* از مهمترین اتفاقات ماه های آینده است؛ بلاتکلیفی میزان رهاسازی آب، مشکلات دریچه ها، کمبود بذر و سم و عدم پرداخت بیمه کشاورزی سالیان قبل، وضعیت کشاورزی بخش کربال را در هاله ای از ابهام قرار داده، ناگفته نماند که رهاسازی آب، یک راهکار مقطعی است و باید فکری برای ایجاد *شهرک گلخانه ای روستاها* کرد.

*پروژه انتقال آب از سد درودزن* از سالها پیش در جریان افتاده اما به سرانجامی نرسیده، تکمیل و افتتاح این پروژه قطعا می تواند قدم بزرگی برای حل بخشی از مشکلات شرب، صنعت و کشاورزی شهرستان خرامه محسوب شود.

حل *مشکلات جاده ای* نیز از دیگر نیازهای شهرستان است؛ کم عرض بودن جاده کربال، نیمه تمام ماندن پروژه خاوران خرامه ارسنجان و پی گیری اتمام جاده خرامه نی ریز بخشی از نیازهای زیرساختی این منطقه است که می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرد.

*تقویت حوزه درمان* نیز از نیازهای مهم مردم است؛ دستگاه فیکو، میکروسکوپ چشم، ست جراحی چشم، دستگاه OCT، دستگاه OPG و آمبولانس اورژانس مورادی است که بعضا در محافل مختلف مطرح شده اما به نتیجه نرسیده این در حالیست که کمبود تجهیزات جراحی چشم، هر هفته تعداد زیادی از شهروندان را راهی بیمارستان های شیراز می کند.

*دیدار با صنعتگران، فعالان صنعتی و اقتصادی و تولیدی، کمبودها در حوزه زیرساخت های مخابراتی، تکمیل پروژه های ورزشی مخصوصا خوابگاه ورزشی، توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی و تقویت شهرک صنعتی از دیگر نیازهای شهرستان خرامه است.*

با توجه به اینکه استاندار فارس، نسبت به محرومیت این شهرستان اطلاع کامل داشته و در جلسات مختلف، رفع آن را از مهمترین وظایف مدیران کل برشمرده انتظار می رود که فرماندار جدید شهرستان خرامه ضمن حضور در بین مردم شهر و روستا در راستای پیشرفت منطقه قدم های موثری بردارد؛ خرامه نما به عنوان بزرگترین رسانه شهرستان آماده همکاری خواهد بود.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش