آخرین مطالب

به بهانه روز قلم؛ جامعه سرد و بی تفاوت، آفت کار رسانه است

به بهانه روز قلم؛ جامعه سرد و بی تفاوت، آفت کار رسانه است

قطعا اگر هرکدام از شهروندان بخواهند همچون یک میزان، قلم این حقیر یا سایر دوستان رسانه‌ای را مورد محاسبه قرار دهند دنیایی از کاستی‌ها در آن مشهود شود اما به راستی، رسانه‌ها به تنهایی می‌توانند در مسیر تغییر جامعه حرکت کنند؟ 

بارها و بارها بنده به عنوان نقطه کوچکی از جامعه مطالبه‌گر شهرستان خرامه به موضوعات مختلف ورود کرده، مطلب نوشته، مورد مواخذه قرار گرفته و نهایتا به نتیجه‌ای دلخواه و یا غیر آن رسیده‌ام اما همشهریان ما در کجای این ماجرا قرار گرفته‌اند؟ 

جامعه سرد و بی تفاوت، آفت کار رسانه است، تا زمانی که مردم در مورد یک مشکل، دغدغه ندارند رسانه به تنهایی کاری نمیتواند انجام دهد، اگر بنده هر روز در مورد بریدگی جلوی بیمارستان بنویسم اما در فضای مجازی و واقعی، کلمه‌ای در مورد آن بازگو نشود اینگونه استنباط می‌شود که بریدگی فقط مشکل من است! 

چرا نمیتوانیم یقه یک مسئول را بخاطر تصمیمات اشتباهش بگیریم؟ آیا میخواهد درجه‌های روی دوشمان را جدا کند؟ آیا میخواهد حقوق‌مان را قطع کند؟ آیا می‌خواهد از کار بی کارمان کند؟ پس ترس‌مان از چیست؟ 

رسانه مطالبه‌گر در دل جامعه مطالبه‌گر است، جامعه شهر ما به بی تفاوتی عادت کرده، به تماشاچی بودن عادت کرده، به فداکردن دیگران عادت کرده، نمی‌دانم از چه چیزی ترسانده شده که تا چشمش به یک کت و شلواری می‌خورد همه چیز را فراموش می‌کند. 

شفاف بگویم: حداقل کاری که مردم می‌توانند در حق یک رسانه انجام می‌دهند این است که یک مطلب را برای چند مسئول و یا چند فرد موثر بر یک مسئول بفرستند چرا که یک دست صدا ندارد... 

خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر کند- جلال ایزدی- ۱۴ تیر ۱۴۰۱

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش