آخرین مطالب

نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس: پروژه انتقال آب از سد درودزن تعطیل نخواهد شد/ رهاسازی آب کشاورزی در پاییز انجام خواهد شد

نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس: پروژه انتقال آب از سد درودزن تعطیل نخواهد شد/ رهاسازی آب کشاورزی در پاییز انجام خواهد شد

عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی در سخنرانی پس از خطبه های نماز جمعه خرامه با بیان این نکته که تامین آب شرب مردم اولویت اول ماست به تشریح فعالیت های انجام شده در این حوزه پرداخت و اظهار داشت: از ابتدای دوره نمایندگی درگیر مشکلی مربوط به پروژه انتقال آب از سد درودزن و پروژه جاده خرامه مرودشت بودیم که هیچ کدام از این دو پروژه مصوبه کمیسیون ماده 23 را نداشت، اصلی ترین مجوزی که برای تخصیص بودجه باید وجود داشته باشد. 

وی افزود: طی یکسال اول دوره نمایندگی این مسئله وقت زیادی از ما گرفت، که آقای کشاورز از جوانان روستای روبهقان که مسئول دفتر ما در تهران هستند بصورت جدی پی گیر شدند و توانستیم مجوز آن را بگیریم. 

رحیمی مظفری ادامه داد: جلساتی با معاون رییس جمهوری، وزیر نیرو و استاندار داشتیم و هم اکنون پروژه انتقال آب سرعت خوبی دارد، این نوید را می دهیم که با اعتبارات تخصیص داده شده این پروژه تعطیل نخواهد شد و در پیش نویس سفر دوم ریاست جمهوری به استان فارس که در چندماه آینده انجام خواهد شد بیش از 1100 میلیارد تومان اعتبار جهت این پروژه اختصاص یافته است. 

این نماینده مجلس با بیان این نکته که نیاز هست که آب شرب سالم برای مردم تامین شود بیان داشت: برای برنامه های کوتاه مدت نیز پیشنهاد یک خط رینگ به وزارت نیرو داده ایم که با استفاده از اتصال یک خط فرعی به مخزن آب خرامه مشکل تامین آب کربال و اطراف شهر خرامه حل شود. 

وی به مسئله رهاسازی آب کشاورزی اشاره کرد و گفت: رهاسازی آب در پاییز انجام خواهد شد، استدلال هایی برای عدم رهاسازی در نوبت قبل وجود داشت که ما نیز علی رغم مخالفت، به نظر کارشناسان و نمایندگان شهرستان ها احترام گذاشتیم.

رحیمی مظفری با اشاره به صحبت های امام جمعه در خطبه های امروز در مورد اختصاص پساب جهت صنعت تصریح کرد: ما نیز به این مسئله تاکید داریم و در همین راستا در جلسه سه روز پیش با معاون وزیر نیرو مبلغ 3 میلیارد تومان جهت طرح مطالعاتی پساب سه شهرستان تخصیص داده شده است. 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به تشریح وضعیت جاده های مواصلاتی شهرستان پرداخت و گفت: عملیات رفع نقاط حادثه خیز جاده خرامه سروستان در حال انجام است و برای تکمیل آن و همچنین اجرای جاده خرامه مرودشت با قرارگاه خاتم الانبیا و شرکت ریل گستر قرارداد بسته شده است. 

وی پی گیری بالاترین سهمیه بودجه اشتغالزایی استان فارس از بنیاد مستضعفان برای شهرستان خرامه، برگزاری جلسات پروژه انتقال کارخانه سیمان، تلاش جهت پرداخت خسارت کشاورزانی که بیمه نبودند از طریق بودجه ستاد بحران استان و پی گیری بودجه فرهنگی را از دیگر فعالیت های انجام شده عنوان کرد. 

رحیمی مظفری در پایان با تاکید بر این مسئله که وظیفه دارم برای هر سه شهرستان تلاش کنم تصریح کرد: صرفا اینکه از دور بنشینیم و نقد کنیم فایده ای ندارد، همه باید کمک بدهیم، من وظیفه دارم که تا 6 خرداد 1403 در خدمت شما باشم، از همه مردم، از اصحاب رسانه توقع یاری داریم.

پیش از خطبه های امروز نماز جمعه، میز خدمت با حضور نماینده مردم در مجلس در مسجد جامع برگزار شد.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش