آخرین مطالب

همه آنچه که در مورد طرح مسکن ملی خرامه باید بدانید

همه آنچه که در مورد طرح مسکن ملی خرامه باید بدانید

اصغر ایزدی مدیر بنیاد مسکن خرامه در گفتگو با خرامه نما اظهار داشت: بر اساس جمعیت هر شهرستان، وزارت راه و شهرسازی، پیش بینی های جهت اجرای طرح مسکن ملی دارد که این پیش بینی برای شهرستان خرامه تعداد 1400 واحد برای دوره چهارساله است. 

وی افزود: در شهرستان خرامه تاکنون 3228 نفر در این طرح ثبت نام کرده اند که 805 پرونده مردود شده 998 پرونده استعلامات راه و شهرسازی انجام نشده 174 پرونده انصراف داده و 1251 پرونده در دست بررسی وجود دارد. 

ایزدی ادامه داد: از این 1251 نفر 1045 نفر با حضور در اداره بنیاد مسکن شهرستان خرامه پرونده خود را تحویل داده اند که 426 نفر شرایطشان احراز شده و مابقی پرونده ها به علت حجم بالا، طی توافقی تحویل دفاتر پیشخوان می شود، شهروندان طبق پیامکی که برای آنها ارسال می شود می بایست پی گیر پرونده خود باشند. 

مدیر بنیاد مسکن خرامه به طرح مسکن سال قبل اشاره کرد و گفت: در طرح قبلی 361 نفر شرایطشان جهت اخذ زمین احراز شد که به علت محدودیت زمین روبروی مصلی فقط 160 نفر جهت واریز مبلغ 40 میلیون تومان فراخوان شدند، البته این زمین دچار مشکلاتی شده چرا که خط لوله آب کربال از این زمین عبور کرده و می بایست تا قبل از ساخت مسکن، این خط جابجا شود وگرنه تعداد قطعه ها کمتر خواهد شد. 

وی در ادامه با اشاره به تخصیص زمین 57 هکتاری پلاک ملابره بیان داشت: این زمین که در ضلع شمالی جاده خرامه نی ریز قرار دارد می بایست در طرح تفکیکی اجرا شود تا بنیاد مسکن بتواند پروژه های خود را در آن اجرا کند، پس از قطعه بندی، قرعه کشی خواهد شد و به هر دو نفر یک قطعه زمین تعلق خواهد گرفت تا مسکن خود را به صورت دو طبقه در آن بسازند. 

ایزدی گفت: پس از آن، یکی از این دو نفر به عنوان هماهنگ کننده انتخاب می شود و جهت اخذ پروانه ساخت به شهرداری مراجعه کرده و سپس جهت اخذ تسهیلات به بانک معرفی می شود، به هر کدام از این افراد مبلغ 300 میلیون تومان تسهیلات 18 درصد با پرداخت 20 ساله اختصاص می یابد که مبالغ آن براساس پیشرفت هر دو طبقه به حسابشان واریز خواهد شد.

مدیر بنیاد مسکن خرامه در پایان تصریح کرد: دوره مشارکت یکساله است و نصف سود تسهیلات متقاضیان دهک اول و دوم سوم توسط دولت پرداخت خواهد شد، زمین این طرح در اختیار وزارت راه و شهرسازی بوده و متقاضیان می بایست اجاره 2 سال زمین را در ابتدای طرح پرداخت کنند.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش