آخرین مطالب

نظافت جداول شهری/ سهم شهرداری و سهم مردم چقدر است؟

نظافت جداول شهری/ سهم شهرداری و سهم مردم چقدر است؟

اگر تاکنون در هنگام عبور از پیاده روهای خیابان های اصلی شهر به وضعیت جداول دقت کرده باشید، معمولا وضعیت نامناسبی را مشاهده خواهید کرد، در عین حال هر روز پاکبانان شهرداری اقدام به جمع آوری زباله ها می کنند پس علت چیست؟ 

متاسفانه تفکری اشتباه بین مردم رواج یافته که فکر می کنند جداول کنار خیابان، سطل آشغال است، در حالیکه معمولا واحدهای صنفی که تولید زباله بیشتری می کنند می بایست به احترام شهروندان اقدام به قراردادن سطل زباله کنند. 

جهانگیر زارعی عضو شورای شهر خرامه در این باره می گوید: تعداد نیروهای پاکبان شهرداری به نسبت وسعت شهر محدود است که در همین راستا از پیمانکار خواستیم که یک ماشین جارو به این سیستم اضافه کند تا وضعیت بهتر شود اما این ماشین نارضایتی هایی را ایجاد کرد که تصمیم گرفتیم از آن استفاده نشود. 

وی در ادامه به وضعیت روشنایی پارک اشاره کرد و افزود: قبلا سیستم روشنایی پارک بصورت ریسه ای بوده که بخاطر یکسری مشکلات قرار است طی روزهای آتی بصورت پروژکتوری راه اندازی شود. 

زارعی در ادامه ضمن تشریح وضعیت ورودی های شهر گفت: از آنجا که ورودی شهر نشانه فرهنگ هر شهر است نیازمند این بود که ورودی ها به وضعیت مطلوبی برسد که در همین راستا اقداماتی همچون رنگ آمیزی، زیباسازی، روشنایی میدان ها و مشارکت با بخش خصوصی در راستای ارتقای امکانات در دستور کار قرار گرفت. 

این عضو شورای شهر اجرای آسفالت خیابان ابوالفضل و محوطه مسکن مهر را به عنوان مطالبات اصلی مردم برشمرد و ادامه داد: با توجه به تامین قیر مورد نیاز و اتمام زیرسازی محوطه مسکن مهر، پس از تایید مصوبه شورا این پروژه‌ها اجرایی خواهد شد.  

وی در پایان به بلاتکلیفی برخی آثار تاریخی شهر خرامه اشاره کرد و تصریح کرد: سند مالکیت قلعه خرامه متعلق به شهرداری است اما با توجه به قرارگرفتن آن در فهرست میراث فرهنگی با محدودیت‌های زیادی مواجه شده‌ایم که امیدواریم طی جلسه‌ای که با وزیر انجام خواهد گرفت مشکلات تپه بهرام گور، آسیاب‌ها، حمام کهنه و برخی آثار دیگر مرتفع شود.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش