آخرین مطالب

معاون استاندار فارس: رودخانه کُر نیازمند مدیریت راهبردی است

معاون استاندار فارس: رودخانه کُر نیازمند مدیریت راهبردی است

شیراز-ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: رودخانه کُر از سرچشمه تا زمین‌های کشاورزی مسیر و آخرین نقطه که دریاچه است نیاز به مدیریت راهبردی دارد.

اسماعیل محبی پور در مراسم تکریم فرماندار سابق و معارفه سرپرست شهرستان خرامه افزود: امسال لطف الهی شامل حال ما شد و استان فارس شاهد بارش‌های خوبی بود و هم  زمین‌های کشاورزی و هم حوضه‌های آبریز سدها نسبت به سال گذشته در شرایط بهتری قرار دارند اما این به معنای پایان یافتن بحران کمبود آب نیست.
وی که دانش‌آموخته جغرافیای سیاسی است، ادامه داد: استان فارس همچنان از خشکسالی رنج می‌برد و وضعیت چاه‌ها و سفره‌های آب زیرزمینی در شرایط خوبی قرار ندارند.
معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه آب به واسطه کمبود منابع آبی در جهان، مقوله‌ای مرتبط با امنیت کشورها و نیازمند ملاحظات امنیتی محسوب می‌شود، ضمن اشاره به شکل گیری شورای راهبردی و قرارگاه آب استان فارس خاطرنشان کرد: امیدواریم با تشکیلاتی که ایجاد شده و با پیگیری‌ها و استمرار حرکتی که داریم اتفاقات بهتری را رقم بزنیم.

*تعامل با نخبگان در دستور کار فرمانداران باشد*

محبی پور در بخش دیگری از سخنان خود در این ایین گفت: فعالسازی نخبگان و تعامل با آنها به عنوان کسانی که توان تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی دارند و دلسوزانه برای شهرستان قدم برمی‌دارند باید در اولویت فرمانداران استان قرار بگیرد.
وی اظهار داشت: ما اعتقاد داریم بخشی از مشکلاتی که در حال حاضر در کشور وجود دارد به دلیل مفاسدی است که در سیستم‌های فعال کشور اتفاق می‌افتد. اگر با این فسادها که خواسته یا ناخواسته صورت می‌گیرد به مقابله برخیزیم به تدریج شاهد ترویج فسادستیزی با پاکدستی در جامعه خواهیم بود.

*تاکید بر پاکدستی فرمانداران و مدیران استانی*

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: از آنجا که دولت سیزدهم به دنبال فسادستیزی است پاکدستی در کار فرمانداران و مدیران استانی باید مورد توجه قرار بگیرد.

*فرماندار پشت میزنشین را قبول نداریم*

محبی‌پور با بیان اینکه مردم‌یاری بایستی یکی از ویژگی‌های فرمانداران باشد، گفت: فرماندار باید در میان مردم و برای مردم باشد، ما فرماندار پشت‌میزنشین قبول نداریم.
وی ادامه داد: فرمانداری که در اتاق دربسته بنشیند و فقط امضا کند و دستور بدهد، شایسته این جایگاه نیست‌.
وی بیان داشت: فرماندار باید از نزدیک با مشکلات مردم و ادارات آشنا شود و با فعالسازی مدیران راهکارهای لازم برای حل مشکلات را ارائه دهد.

متن کامل خبر: 
https://www.irna.ir/news/84658984

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش