آخرین مطالب

به زودی پروژه خط انتقال آب از کورکی به بیشه دوشاخ آغاز می‌شود/ هیچ واحد صنعتی برای یک لیتر آب هم قرارداد نبسته است

به زودی پروژه خط انتقال آب از کورکی به بیشه دوشاخ آغاز می‌شود/ هیچ واحد صنعتی برای یک لیتر آب هم قرارداد نبسته است

عبدالله تقی زاده معاون فرماندار خرامه در گفتگو با خرامه نما گفت: در حال حاضر پروژه انتقال آب از سد درودزن از سمت مخزن کوه‌تیر بطرف مخزن کورکی در حال انجام است که مخزن کورکی نیز به تصفیه خانه کوه سبز متصل خواهد شد. 

وی افزود: اجرای خط کورکی تا بیشه دوشاخ و مخازن روستایی طول مسیر نیز با پیگیری های فرماندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و آبفا به تصویب رسیده که با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق قرارگاه محرومیت زدایی، در سال ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد و روستاهای زین‌آباد تا بیشه دوشاخ نیز از آب این پروژه بهره‌مند خواهند شد. 

تقی زاده ادامه داد: تاکنون هیچ واحد صنعتی برای یک لیتر آب هم قرارداد نبسته این در حالیست که اولویت این پروژه، آب شرب تمامی شهرها و روستاهای شهرستان است و آب مازاد با اولویت گلخانه و دامداری در اختیار صنعت قرار خواهد گرفت. 

معاون فرماندار خرامه تصریح کرد: در حال حاضر آب چاه‌های خریداری شده توسط مجموعه فولاد، کفاف پروژه فعلی را می دهد اما در صورتیکه در سالهای آینده این پروژه قصد توسعه داشته باشد سه پیشنهاد برای آنها وجود دارد. 

وی گفت: شرکت فولاد می تواند پروژه فاضلاب شهر خرامه و شهر معزاباد جابری را اجرا و از آن بهره ببرد، می تواند یک خط مجزا از پروژه انتقال فاضلاب شیراز به سروستان بگیرد و یا نهایتا می‌تواند در پروژه انتقال آب دریا به استان فارس سهیم شود.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش