آخرین مطالب

فرماندار بومی، مسئولیتی سخت و خطیر/ جایی که دیگر هیچ بهانه‌ای پذیرفته نیست

فرماندار بومی، مسئولیتی سخت و خطیر/ جایی که دیگر هیچ بهانه‌ای پذیرفته نیست

خرامه‌نما، طی یک ماه گذشته 6 مطلب را با عناوین مختلف و با موضوع چالش‌ها و فرصت‌های انتخاب فرماندار بومی منتشر کرده است، مسئله‌ای که از ابتدای کار دولت جدید، مورد توجه بسیاری از بزرگان، فعالین سیاسی و نخبگان شهرستان قرار گرفته بود.

برخی از مخاطبین محترم، سوالی را مطرح کرده بودند که در این مدت به آن پاسخ داده نشده بود؛ آیا صرفا انتخاب گزینه بومی مطرح است یا گزینه‌ی بومیِ توانمند، رُجحان دارد؟ برای پاسخ به این سوال طرح چند نکته قابل تامل است.

*اول*، گزینه‌های بومی مختلفی جهت تصدی مسئولیت، به استانداری معرفی شده‌اند که یک بخش آن توانمندی و یک بخش دیگر، همراهی فرد مورد نظر با مجموعه‌های بالادستی بوده، البته نکته اینجاست که همه این افراد با توجه به رزومه قابل قبولی که داشته‌اند معرفی شدند و صرفاً سیاه کردن یک لیست نبوده است. 

*دوم*، در صورت انتصاب، این مسئولیت، چندین برابر سخت‌تر خواهد بود چرا که قدرت مدیریت ارشد شهرستان از یک سو و توقعی که از یک بومی می‌رود از سوی دیگر، موجب پذیرفته‌شدن کِفالت جامعه می‌شود، در این نقطه، مردم دیگر هیچ بهانه‌ای را نخواهند پذیرفت. 

*سوم*، روزی که اولین فرماندار بومی، مسئولیت را به نفر بعد تحویل می‌دهد باید طوری پیش رفته باشد که هم رغبت عمومی برای پذیرش مجدد این نوع نیرو، افزایش یابد و هم رزومه‌ای پررنگ و موثر برجا گذاشته باشد تا مردم تفاوت را سنجیده و درک کنند. 

*چهارم*، پی‌گیری امورات کل مناطق شهرستان تا حصول نتیجه، ساماندهی وضعیت روند اداری، تعیین راهکار در برابر معضلات حوزه‌های مختلف، نظارت بر اجرای آنچه که در جلسات تعریف می‌شود، برنامه‌ریزی، مطالعه و تعیین خط حرکتی دوره مسئولیت، رشد، پیشرفت و ارتقاء وضعیت فعلی، ارزشیابی عملکرد مدیران و تغییر فوری نیروهای منفعل، شناسایی، معرفی و بکارگیری نخبگان و برنامه‌ریزی جهت پیشگیری از فراموش شدن آنها و بسیاری موارد دیگر که در قانون آمده، هر کدام سرفصلی از وظایفیست که *جامعه با حضور نیروی بومی، روند آن را رصد خواهد کرد.*

*مطالب قبلی را بخوانید:* 👇🏼
🔺👈اندراحوالات انتصابات سیاسی شهرستان خرامه/ بومی یا غیربومی، مسئله این است!
http://kheramehnama.ir/116
🔺👈اندراحوالات انتصابات سیاسی شهرستان خرامه/ "تعهد" سیاسی یا "تخصص" سیاسی؟
http://kheramehnama.ir/117
🔺👈تکیه نیروی بومی بر صندلی فرمانداری کوار و سروستان/ تکلیف خرامه چه می‌شود؟
http://kheramehnama.ir/127
🔺👈انتخاب فرماندار نیازمند اجماع/ وقت‌کشی به ضرر مردم شهرستان خرامه است
http://kheramehnama.ir/128
🔺👈گذری بر سابقه قبلی مدیران شهرستان خرامه/ شهری که نقطه رشد همه می‌شود جز خودمان!
http://kheramehnama.ir/134
🔺👈انتخاب فرماندار بومی در شهرستان خرامه/ الزام، اجماع و اقناع، پازل را تکمیل می‌کند
http://kheramehnama.ir/135

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش