آخرین مطالب

انتخاب فرماندار بومی در شهرستان خرامه/ الزام، اجماع و اقناع، پازل را تکمیل می‌کند

انتخاب فرماندار بومی در شهرستان خرامه/ الزام، اجماع و اقناع، پازل را تکمیل می‌کند

خرامه‌نما طی هفته‌های گذشته مطالب متعددی در مورد لزوم انتخاب فرماندار بومی برای شهرستان، قلم زده که با نزدیک شدن به روزهای آخر انتصابات و تعیین تکلیف نهایی، بیان یک جمع بندی ضرورت دارد. 

*الزام:* لازمه حضور فرماندار بومی از چند جهت قابل بررسی بود که *"شناخت کامل بر مسائل و تسلط بر امور منطقه"* و همچنین *"در دسترس بودن و درک مشکلات ناشی از سکونت خود فرماندار و خانواده وی"* را می توان از مهمترین الزامات برشمرد. 

*اجماع:* از همان ابتدای کار، چه بزرگان، نخبگان، معتمدین، چه فعالین سلائق مختلف سیاسی و چه دیدگاه عمومی به تجربه انتخاب فرماندار بومی رضایت داشتند چرا که این اتفاق، نقطه عطفی برای یک آغاز ِ ساختاری ِ درست، است. 

*اقناع:* نهایتا افرادی که نسبت به این ماجرا قانع نشده نبودند نیز با شنیدن تفسیر این اتفاق، *الزام* و *اجماع* را پذیرفته و به ایجاد شکلی جدید از انتصابات سیاسی رضایت دادند. 

حال که در شرایط موجود، *بهترین حالت برای پذیرش نیروی بومی بر مسند فرمانداری شهرستان خرامه شکل گرفته*، امیدواریم که استانداری فارس نیز، انگشت تایید خود را روی آن گذاشته و آنچه که به عنوان بهترین اتفاق ممکن است رخ دهد را برای شهرستان رقم بزند. 

در پایان مجددا تاکید می‌گردد که انتشار این قبیل یادداشت‌ها جهت حمایت از شخص خاصی نبوده و صرفا با هدف *ارتقای درک سیاسی جامعه* نوشته می‌شود.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش