آخرین مطالب

گذری بر سابقه قبلی مدیران شهرستان خرامه/ شهری که نقطه رشد همه می‌شود جز خودمان!

گذری بر سابقه قبلی مدیران شهرستان خرامه/ شهری که نقطه رشد همه می‌شود جز خودمان!

از سال ۸۹ که اولین فرماندار شهرستان خرامه، فعالیت خود را آغاز کرد، یک مسئله بطور مداوم اتفاق افتاد، داریوش دهقان از سمت بخشدار کازرون، نوراله اسپرجانی از سمت بخشدار سروستان، حسین آرگیو کارشناس استانداری، فرهاد جهانخواه معاون فرماندار سپیدان، محمدرضا ابراهیمی از شورای مبارزه با مواد مخدر به فرمانداری خرامه آمدند و فقط احسان خازن، پیش از حضور در خرامه فرماندار بود. 

این مسئله، در مورد بخشداران و رؤسای ادارات نیز صدق می کند، بسیاری از کارشناسان ادارات کل یا استانداری جهت تجربه مسئولیت، تکمیل رزومه یا اخذ مسئولیت بالاتر به شهرستانی همچون خرامه می‌آیند. 

نکته دقیقا همینجاست: حالا که متاسفانه یا خوشبختانه، شهرستان خرامه به نقطه رشد مدیران تبدیل شده، چرا این مسئله را به ظرفیتی برای ارتقای مسئولین بومی نکنیم؟ حالا که قرار است فردی در این شهرستان مدیر شود و پس از آن، معاون مدیرکل شود، مدیر کل شود یا رییس اداره مرکز استان یا شهرستان های بزرگ شود چرا این ماجرا به نفع نیروی بومی تمام نشود؟ 

شروع این ماجرا، مطالبه عمومی است، یعنی هر شهروند باید حضور نیروی بومی را بخواهد، نه اینکه الان این مطلب را بخواند و سری تکان دهد، تا کی باید به "جرم کرده قبلی‌ها" و "جرم نکرده بعدی‌ها"، "نیروی مستعد فعلی" بسوزد؟ 

اگر فرماندار جدید خرامه، بومی شد، بیایید ماجرا را همین جا تمام کنیم و فصل جدیدی برای انتصابات مطالبه کنیم، انتصاباتی که همه اقشار جامعه ما را در بر گیرد.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش