آخرین مطالب

ماجرای جوان 18 ساله ای که در یک سال حافظ کل قرآن شد

ماجرای جوان 18 ساله ای که در یک سال حافظ کل قرآن شد

جلسه قرآنی نورالهدی یکی از چند جلسه قرآن شهرستان خرامه است که از بهمن ماه سال 92 فعالیت خود را آغاز کرد، همزمان با هشتمین سال فعالیت این مجموعه قرآنی، یک جوان 18 ساله که موفق به حفظ کل قرآن طی یکسال شده بود مهمان این جلسه نورانی شد. 
محمدامین زارع متولد 1382 روستای معزآباد گورگیر در سال 98 در طرح رحله بیت الاحزان شرکت کرده و موفق به حفظ سه جزء قرآن می شود، این اتفاق انگیزه ای در وی ایجاد می کند که در طرح یکساله بیت الاحزان نیز شرکت کند و حافظ کل قرآن شود. 
او می گوید: جهت شروع حفظ کل قرآن به مدرسه امام حسن مجتبی(ع) روستای لای خرمی بخش رونیز استهبان رفتم، قبل از شروع دوره یکساله یک دوره سخت 50 روزه با عنوان دوره آزمایشی ظرفیت سنجی وجود دارد که علاوه بر کشف استعداد، به نظم تاکید دارد. 
زارع ادامه داد: در ابتدا این دوره با حفظ روزانه نیم صفحه آغاز می شود و تا حفظ روزانه 2 صفحه ادامه پیدا می کند، افرادی که در این دوره شرکت می کنند در پایان سال موفق به حفظ 30 جزء قرآن می شوند. 
وی گفت: حفظ قرآن حال درونی انسان را دگرگون می کند، ذکر خدا آرام کننده قلب است و بعد از حفظ قرآن، نتایج آن را در کل زندگی خود مخصوصا در یادگیری مشاهده خواهید کرد، علاوه بر حال معنوی، حفظ قرآن امتیازات مادی نیز دارد. 
حرف های پایانی این حافظ قرآن: در حال حاضر کلاس یازدهم رشته انسانی دبیرستان بهشتی هستم، اقوام، دوستان و هم کلاسی های من بعد از اینکه حافظ کل شده ام رفتارشان با من بسیار تغییر کرده و جایگاه اجتماعی بهتری پیدا کرده ام، در آینده تصمیم دارم رشته دانشگاهی انتخاب کنم که مرتبط با قرآن باشد. 
علاقه مندان به حضور در این طرح قرآنی با شرط سنی 14 تا 22 سال می  توانند در خردادماه سال آینده با مراجعه به سایت beytolahzan.ir نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش