آخرین مطالب

جفت‌راهنما میزنم و هرجا دلم می‌خواهد پارک می ‌کنم!

جفت‌راهنما میزنم و هرجا دلم می‌خواهد پارک می ‌کنم!

🚨 *جفت‌راهنما میزنم و هرجا دلم می‌خواهد پارک می ‌کنم!*

نمی‌دانم از کجا شروع کنم، انصافا مسئله فرهنگ رانندگی در خرامه آنقدر زخم بر ذهن و اعصاب مردم زده که این مطلب نمی‌تواند شروع و پایان قشنگی داشته باشد. 

مسیر میدان امام تا میدان دانشجو به علت تردد بالا و حضور بانک و صنوف اقلام ضروری مردم، هر روز شاهد زشت‌ترین، وقیحانه‌ترین و ناهنجارترین رفتارهای رانندگی است. 

پارک دوبل و پارک سوبل بارزترین شکل وقاحت رانندگی است که معمولا با جفت‌راهنما ادغام می‌شود، به این معنا که جفت‌راهنما میزنم و هرجا دلم می‌خواهد پارک می ‌کنم، اصلا جفت‌راهنما برای این کار ساخته شده است. 

عده‌ای دیگر فکر می‌کنند دسته راهنما مثل عصای حضرت موسی جمعیت را میشکافد تا خودرو آنها از بین خودروهای دیگر عبور دهد، نه نگاه به چپ، نه نگاه به راست، اما عده‌ای پا را فراتر گذاشته و استفاده از چراغ راهنما را کسر شأن می‌دانند. 

جریمه کردن خودرو و اختصاص شهرداری قدیم به عنوان پارکینگ عمومی چقدر در ترمیم این شکاف فرهنگی موثر است؟ یادآوری این نکته که مسدود کردن مسیر مردم و معطل شدن آنها حق‌الناس است چقدر تاثیرگذار خواهد بود؟ اصلا قرار نیست چیزی به عنوان وجدان، حرکتی، صدایی، ندایی یا تذکری بدهد؟ 

📝 پیشنهاد چیست؟ *بیایید حداقل برای مدتی در مورد آن حرف بزنیم، دور هم که جمع می‌شویم از وضعیت رانندگی بگوییم،  اگر خودروی خود را در مسیری دورتر پارک می‌کنیم و به کار خود می‌رسیم آن را با افتخار بازگو کنیم، اگر دوست داریم اتفاقی بیفتد از خودمان شروع کنیم، شاید فرجی شد!*

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش