آخرین مطالب

آتش تفرقه، دامن گیر است/ بجای فرصت سوزی، فرصت سازی کنیم

آتش تفرقه، دامن گیر است/ بجای فرصت سوزی، فرصت سازی کنیم

یک ضرب المثل قدیمی از فیلیپ دوم مقدونی وجود دارد که می گوید تفرقه بینداز و حکومت کن، این استراتژی بارها توسط دولت انگلیس جهت "پیشگیری از اتحاد" و "پرورش کینه" در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. 

طی روزهای گذشته، مجددا مسائل قومیتی خرامه ای، کربالی، عشایر در فضای مجازی شروع شده، مسئله ای که هیچ وقت تمامی ندارد و در عین حال بی نتیجه است چرا که چیزی جز توهین، از دل این پیام ها بیرون نخواهد آمد. 

گفتن چند نکته خالی از لطف نیست: آتش تفرقه دامن گیر است، هم دامن شروع کننده را می گیرد، هم ادامه دهنده، هم آتش بیاران معرکه، نفع آن را فقط کسانی می برند که هیچ ارتباطی با ما نداشته و نان شان در کینه توزی است. 

نکته بعد در استفاده از فرصت هاست، قطعا از هرکسی باید به اندازه ای توقع همراهی داشت، رفتار عاقلانه ایجاب می کند بجای ایراد گرفتن، باید برای رشد منطقه از فرصت موجود استفاده کرد، فعلا همین اندازه ظرفیت داریم. 

*عاقل باشیم، عاقلانه رفتار کنیم،* "الفرصة تمُّر مرّ السحاب فانتهرزوا فُرَصَ الخَيّر"، فرصت‌ها مانند ابر از افق زندگي مي‌گذرند مواقعي که فرصت‌هاي خير پيش مي‌آيند غنيمت بشماريد و از آنها استفاده کنيد.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش