آخرین مطالب

متولیان دارالرحمه خرامه بخوانند: وقت کردید سری هم به قبرستان بزنید!

متولیان دارالرحمه خرامه بخوانند: وقت کردید سری هم به قبرستان بزنید!

بیستم مردادماه سال ۱۳۹۵ بود که ممنوعیت دفن اموات در قبرستان امامزاده اسحاق(ع) اعلام و با پی‌گیری‌های شورای دوره چهارم، دارالرحمه خرامه آماده دفن فوتی‌ها شد، به فاصله ۲۴ روز، دارالرحمه جدید میزبان اولین مسافر خود شد و پیکر زنده‌یاد حاج رضا کرمی در این مکان آرام گرفت.

از آن روز تاکنون پنج سال و نیم می گذرد و نزدیک به ۵۰۰ نفر در این مکان به خاک سپرده شدند اما با رشد این جمعیت، مشکلات جدیدی به وجود آمده که به بررسی آن می پردازیم:

۱- این روزها و پس از پایان مراسم ختم، حجم بسیار بالایی از خودروها به سمت درب خروجی قبرستان روانه می شوند اما یک درب کوچک جوابگوی این تعداد خودرو نبوده و منجر به ترافیک شدید می شود.

۲- برخی بی نظمی‌ها در قسمت قبور خانوادگی قابل مشاهده است، قبوری که فضای بالا و پایین اضافی دارند، قبوری که پلکانی شده‌اند و مسیرهای ناموزون تشکیل داده‌اند و اختیاری شدن باغچه‌های اطراف قبور، همگی دست به دست هم داده‌اند تا همان بی‌نظمی قبرستان امامزاده اسحاق، در این مکان ادامه یابد.

۳- مشکل جای پارک، بی نظمی در تردد خودرو، بلاتکلیفی خودروهای حامل صندلی به دلیل نبود مسیر دسترسی، وضعیت توزیع میوه و شیرینی، هرج و مرج در میزان صدای سیستم‌های صوتی و بسیاری موارد دیگر ایجاد شده که نیاز به حضور مستمر و توجه متولیان دارالرحمه دارد.

۴- نکته آخر اینکه پس از گذشت بیش از ۵ سال هنوز قبرستان، اسم ندارد، البته یک فرهنگ اشتباه وجود دارد که کلمه "بهشت" را به ابتدای قبرستان اضافه می‌کند، اگر "بهشت" اینجاست، همان "دارالرحمه خرامه" خوب است!

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش